Amazon Dropshippinge Nasıl Başlarım?

Evet bu yazımızda öncekinin devamı olan yani Amazon Droppshipping in devamı olan bu yazımızda Amazonda satış hesabı nasıl oluşturulur? gibi soruları cevaplandıracağım. Öncelikle önceki yazımızı okumadıysanız onu okumanız anlamanız açısından daha iyi olacaktır. Tıkla ya basarak önceki yazımıza gidebilir onu okuduktan sonra bunu okumak daha yararlı olacaktır. Her neyse başlıyalım.

Amazonda Satış hesabı Nasıl Oluşturulur?

İlk önce Amazon satış hesabı açabilmemiz için gerekli olan bazı önemli bilgiler var.

1- Kredi Kartı

2- Yeni kimlik, Ehliyet veya Pasaport

3- Banka hesabı

Evet eğer bunlar varsa şimdiki adım Amazonun Seller Central sitesine gitmek. Tıkla ya basarak gidebilirsiniz.

Tıkladıktan sonra biraz aşağıya inip “Sign up to become an individual seller” a tıklıyoruz. (kırmızı olarak gösterilen yere tıklıyoruz.)

Sonra başka bir pencere açılacak ordan “Create your Amazon account” a tıklayarak ordan istediği kişisel bilgileri girdikten sonra Next tuşuna tıklıyoruz.

Legal name diyen yere tam adınızı giriyorsunuz ve alttaki kutucuğu işaretleyip Next e tıklıyoruz.

Daha sonra bu pencerede nerde oturuyorsanız eğer Türkiye de ise Türkiye yi başka ülkede oturuyorsanız oranın adresini yazıyoruz.

NOT: Bu kısım çok önemli oturduğunuz adres ile banka adresiniz aynı olmak zorundadır.

Unique business display name olan yerde ise orası ismimizin amazonda satış yaparken nasıl gözükeceğini soruyor. Oraya eğer ki şirketiniz varsa onu yazabilirsiniz. Yoksa da istediğiniz ismi yazabilirsiniz ama o yazdığınız ismin alınmaması gerek.

En alt kısmında da telefon doğrulaması istiyor sms olan yere tıklayalım. Oraya numaranızı yazdıktan sonra onay kodu gelecek onu yazıyoruz.

Bu işlem bittikten sonraki alanda satış yaptığımız zaman kredi kartı numarası isteyecek ve Amerika banka hesap numarası bilgilerini isteyecek.

Eğer sizin Amerika banka hesabınız yoksa Tıkla ya basarak Kendinize veya şirketinize Amerika banka hesabı açabilirsiniz.

Şimdi alana Amerika banka hesabını girdikten sonra karşımıza vergi kısmı çıkacak. Start tax interwiew kısmına tıklıyoruz.

Tıkladıktan sonra ayarlamalar yapacağız.

Bu kısımda eğer sizin şirketiniz varsa business ı seçebilir eğr ki sizin şirketiniz veya firmanız yoksa  Individual/Sole-Proprietor seçeneğini seçebilirsiniz.

Sonraki kısımda ise Türkiye de olduğumuz için no yu seçiyoruz. Onun altındaki kısma da adımızı ve soyadımızı yazıyoruz. En altta da adımızı ve soyadımızı yazıyoruz.

Son olarak Amazon size ne gibi ürünler satacaksınız onu soruyor. Bu önemsiz olduğu için skip e tıklayarak geçebilirsiniz.

İşte bu kadar satış hesabınız açıldı ama hemen satışa başlayamazsınız çünkü amazon bilgileri kontrol ediyor ve 24 saat içinde mail kutunuza onaylanıp onaylanmamasına dair bir mail geliyor. Ondan sonra satışa başlayabilirsiniz.

One thought on “Amazon Dropshippinge Nasıl Başlarım?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir