En Ucuz Hosting Sitesi

Bu konumuzda sizlere Hosting nedir ve çeşitleri, en ucuz hosting sitesi ni anlatacağım. Dilerseniz hemen sorumuza geçelim.

Hosting Nedir?

Hosting, bir web sitesinde yayınlanmak istenen sayfaların, resimlerin veya dokümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda tutulmasıdır. Barındırma hizmeti web sitesinde bulundurulmak istenen içeriğin yüklendiği ve web sayfasının arka yüzüdür.

Hosting Çeşitleri Nelerdir?

1- Paylaşımlı Hosting: Hosting sağlayıcıları birden fazla kullanıcıya kaynak paylaşımı yapar. Aynı hosting hizmeti üzerinde birden çok web sitesi kurabilirsiniz. Pek çok sağlayıcı sınırsız trafik hosting hizmeti sunar. Bu sayede kullanım miktarınız artsa bile ek maliyetle karşılaşmazsınız.

2- VPS sanal sunucu: Özel bir sunucu ile birbirinden bağımsız sanal makinelere bölünmüş sunucu çeşididir. Donanım paylaşımlı kullanıldığı için, sanal sunucunun fiyatı decide sunuculara göre daha düşüktür. Bu sunucunun en önemli avantajı, VPS garantili kaynaklara sahiptir.

3- WordPress Hosting: WordPress dünyada en çok kullanılan içerik yönetim sistemidir. Kullanıcılar özellikle wordpress odaklanmaktadır. Bu sunucu ile kullanıcılar SSD diskleri, nginx sunucuları gibi sistemleri kullanarak otomatik güncelleme ve yedekleme yapabilir. Bu sistem aynı zamanda web sitenizin güvenliğini sağlar.

4- Dedicated sunucu: Tek bir kullanıcı için özel olarak ayrılmış fiziksel makine ve bilgisayarlara decide sunucu denir. Kullanıcı bant genişliği, disk alanı, aylık trafik kullanımı gibi tüm kaynakları tek başına kullanır. Bu sunucular özellikle trafik hacmi büyük yüksek olan web siteleri için idealdir. Dosya yükleme ve indirme ihtiyacı fazla olan web siteleri için idealdir.

5- Kurumsal Hosting: Kolay kullanılabilen bir cpnalei vardır. Vsp gücü ve performansı üst seviyededir. Kurumsal hosting kullanıcılarına hızlı işlemci ve yüksek bant genişliği imkanı sunar. Yüksek bir ram gücüne sahiptir. Bu hostingi genelde e-ticaret sitelerinde kullanılır.

Hosting, yapacağız siteye göre değişir. Mesela siz bir e-ticaret sitesi yapmak istiyorsunuz işte o hosting için büyük bir alan gerekmektedir. Yani sınırsız alanlı bir hosting gerekmektedir. Peki bir blog sitesi için nasıl bir hosting gerekmektedir? Blog sitesi için sınırsız alanlı olmasına gerek yok. Alanı sınırlı olabilir. Sınırsız ve sınırlı alan arasında biraz para farkı bulunmaktadır.

Poyraz Hosting

Eğer ucuz ve güvenilir bir hosting arıyorsanız size poyraz hostingi öneririm. Fiyatları çoğu başka sitelerde aylık olmasına rağmen poyraz hostingte yıllık satılmaktadır. Ve en önemlisi fiyatlarının diğer sitelere göre baya bir ucuz olmasıdır. 1 aylık ücretsiz hostingi de bulunmaktadır. Şimdi fiyatlarına ve kriterlerine bakalım.

Fiyatlarını da gördüğümüze göre en iyisi Venti paketidir. O pakette e ticaret sitesi gibi siteleri kurabilirsiniz. Cpu kullanımı %55 gayet iyi bir sayıdır. Bu sayılar sitenin ne kadar sürede açılacağını göstermektedir. Şimdi normalde venti paketi yıllık 75 tl. Size vereceğim promosyon kodula 35 tl olacak. Bu da çok iyi bir fiyat diğer sitelere göre.

Sipariş ver e tıkladıktan sonra promosyon koduna 35TL yazarsanız 75 tl den 35 tlye düşecektir. ( Bu kıyağımı da unutmayın )

Tıkla ya basarak Poyraz Hosting in sitesine gidebilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkürler. Tıkla ya basarak önceki konumuza gidebilir, diğer konularımıza da göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir