Freelance İş Nedir

Freelance iş nedir ? Nasıl yapılır ? Nereden freelance iş bulabiliriz ? Freelancer olabilir miyim ? Sorularına yanıt vermeye çalışacağım.

Freelance Nedir ?

Freelance ‘nin anlamı serbest çalışmak demektir. İngilizce anlamı bağımsız savaşçı demektir. Freelance kazancını maaş ile almaz yaptığı iş üzerine fiyatlandırılarak alır. Çalışma saatini ortak olarak belirler ya da freelancer belirleyip o gün teslim eder.

Freelance iş

Freelancer Nasıl Olunur

Ülkemizde gittikçe işsizlik artmakta ve buda sıkıntı yaratmakta. Kazancını az çok sağlamak isteyen, herhangi bir konuda yetenekli olup bunu işe dökmek isteyenler freelance işine yönelmektedir. Peki nasıl buluyorlar bu işleri ? Nereden ? Freelancer arayan iş adamlarını ve freelancerları bir araya topluyan internet siteleri sayesinde freelancerlar iş bulabiliyor ve freelancer iş arayanları bulmak isteyen insanlarda bu sitelerden yararlanabiliyor. Bu sitelerden bir kaç tanesini alt taraftta vereceğim. Bu şekilde herhangi bir konuda yetenekliyseniz ve bunu işe dökmek istiyorsanız para kazanabilirsiniz.

Siteler:

Upwork

Freelancer

Textbroker

Fiverr

Toptal

Bionluk

Evet, bunlardan birine girerek yapabildiğiniz bir yeteneğinizi koyunuz. Freelancer arayan adamlar sizi görüp sizden yaptığınız işi isteyecektir.

Freelance iş

Herkes Freelancer Olabilir Mi ?

Elbette herkesin bir yeteneği vardır. Yoksa da merak etmeyin, mesela photoshop mu yapmak istiyorsunuz hemen gidin ve öğrenin. Sonrada bu yeteneğinizi freelance olarak pazarlayabilirsiniz. Elbette bu yoldan vazgeçecek gibi olacaksınız ama vazgeçmeyin ve sabredin beklediğinize değecektir. Kimse freelance işinizi almıyor diye üzülmeyin yeni bir yetenek elde edinin ve bu sefer başarılı olacağınıza inanın.

Freelance iş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir