İşinize Yarayacak Harika 3 Web Sitesi

Uzun bir aradan sonra merhaba. Bu yazımızda harika 3 web sitesi söyleyeceğiz. Bu web siteleri gerçekten çok işinize yarayacak. Bazı sitelerin az da olsa dezavantajı var tabii buna da değineceğim. O zaman hemen ilk sitemizle başlayalım.

1- tempail.com

Bu gerçekten çok harika bir web sitesi. Diyelim başka sitelere kayıt olurken mail isterler ya işte bu site size geçici mail veriyor. Peki başka sitelere kayıt olurken bizden onay kodu vs gibi bir şey isterse ne olacak? Aşağıda bulunan yerde size onay kodu gelmişse onu görebilirsiniz. Tabii bazen mailler geç gelebiliyor 1-5 dakika arası ve reklam da çıkıyor. Bunları dezavantaj olarak ele alabiliriz.

2- midomi.com

Bazen aklımıza şarkı takılır ve o şarkıyı nasıl bulacağımızı bilemeyiz. İşte bu sitede siz de şarkıyı mırılayarak söyleyerek o da size o şarkıyı bulmaya çalışıyor. Bu site shazam a benziyor fakat shazam da şarkıyı oynattığınızda direk buluyor ama mırıldandığınızda bulamıyor. Gerçekten çok başarılı, benim henüz bulamadığım bir şarkı olmadı. elbette burada yabancı şarkılardan bahsediyoruz. Şarkıları bulmak için sing, say, grab ve type seçenekleriniz mevcut. Sing seçeneğinde şarkıyı mırıldanıyoruz, say’de ise şarkının adını ve sanatçı adını söylememizi bekliyor. Grab ise en çok kullanılan özellik. grab sayesinde televizyonda veya radyoda çalan şarkıyı dinlettiğimizde midomi 10 saniyelik kayıt ardından bilgileri veritabanına yollayıp şarkı bilgilerini size hemen gösterir. Type seçeneğinde ise şarkı adı veya sanatçıyı yazıyla girerek şarkı bilgilerine ulaşabiliyoruz.

3- hackertyper.net

Bu sitede ise hacker simulatör gibi düşünebiliriz. Klavyede rastgele tuşlara tıkladığınızda hack yapıyormuş gibi yazılar çıkıyor. Çok inandırıcı olduğu için arkadaşlarınıza ya da başkalarına kendinizi hacker gibi göstererek inandırabilirsiniz. Bu ve bunun gibi siteleri hack haberleri ile alakalı haberlerde daha çok kullanılmakta. Hacker simulatörle normal hack arasında baya fark var. Yani normalde gerçek hack ile alakası yok çünkü hack böyle bir şey değil.

Okuduğunuz için teşekkürler. Önceki yazımıza gitmek için Tıkla ya basarak gidebilir, diğer yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir