PentestBox Kurulumu

Pentestbox kurulumu nasıl yapılır ? Windows ‘da pentesting yapmak mı istiyorsunuz ? Pentestbox tam size göre windows ana makinenizde kali linuxdaymış gibi hack işlemlerini yapabileceksiniz. Tabi tam kali linux olmayacak bilgisayarınız ancak kali linux tooları kurulu olarak gelecektir. Windows kullanıpta kali linux kuramayanlar ve işlemcileri sanallaştırma desteklemyenler için çok uygur bir program olan pentestbox’ın ilginizi çekeceğinizi düşünüyorum.

Pentestbox Kurulumu

1-Pentestbox İndirme

https://pentestbox.org/ resmi sitesinin alt tarafında download kısmı var gördüğünüz gibi orada metasploitsiz pentestbox ve metasploitli pentestbox olmak üzere ikiye ayırıyorlar. Ben metasploitli sürümü tavsiye ederim. Seçiminize göre download tuşuna basın ve indirin yaklaşık 2 GB bir dosyadır sabırla bekleyiniz.

Windows Kali Linux

2-Kurulum

Bilgisayarınıza bir exe dosyası inecektir onu çalıştırın ve önünüze bir menü çıkacaktır. Nereye kurmak istediğinizi Browse kısmından seçip Extract butonuna basın.

Pentestbox Kurulumu

Sonra önünüze bir menü daha açılacaktır ve bu dosyalar çıkartılmaya başlandı demektir. Kurulumu sabırlılıkla bekleyiniz.

Pentestbox Kurulumu

3-Hata Tespit

Pentestbox kurulumu yaptık. Kurulumda yanlışlıklar olabiliyor kurduğunuz dizinden pentestbox.exe ‘yi çalıştırın ve toolları(nmap,sqlmap,netcat,burpsuite) deneyin bazı toollar bozuk gelebildiği için sorun çıkabiliyor. Eğer yanlışlık varsa kurulum kısmını yani 2. maddeyi tekrar uygulayın.

4-İyi Pentestli Vakitler 🙂

Adımları başarıyla tamamladıysanız kullanmaya geçebilirsiniz. Haa dezavantajlarını unutmayalım.

1-apt-get install gibi paket yükleyemezsiniz.

2-metasploit eski sürümden kalma güncelleyince hata veriyor.

3-netcat bozuk onun yerine https://github.com/pentestbox/netcat/ ‘den yüklememiz gerekiyor.

Şimdilik hatırladıklarım bunlar yazımızı okuduğunuz için teşekkürler. Bir önceki yazımıza gitmek için tıklayabilirsiniz.

2 thoughts on “PentestBox Kurulumu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir