Windows 10 Güncelleme Sorunu Çözümü

Bugün Windows 10 Güncelleme Sorunu çözümünü göstereceğim. İlk önce siz windowsu güncellerken Eğer 1 kez demişse yeniden deneyin eğer yine derse aşağıdaki resim gibi Hatayla Karşılaşıldı diyorsa diyeceğim yolları deneyin. (Alttaki kod önemli değildir.)

Yöntem 1: Sorun Gidericiyi Açma

Başta bu yöntemi deneyin. Başlata tıklıyotuz. Ayarlar kısmına geliyoruz. Ordan Güncelleştirme ve Güvenliğe tıklıyoruz. Tıkladıktan sonra sol taraftaki Sorun Gidere tıklıyoruz.

Ondan sonra allta bulunan ek sorun gidericiler kısmına tıklıyoruz.

Tıkladıktan sonra Windows Update yazan yere tıklayıp sorun gidericiyi çalıştıra tıklıyoruz.

Bu işlemden sonra eğer sorun çıkarsa onu çözün. Sorunu çözdüktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekiyor.. Eğer ki sizin bilgisayarda sorun yok diyor ise diğer yöntemlerimizi yapın.

Yöntem 2: Komut İstemi

Bu işlemde Komut sistemini açmalısınız. Komut istemini açmak için başlat kısmıda arama yerine cmd yazmalısınız. Yazdıktan sonra komut isteminin üzerine gelerek sağ tıkla ya da sağ tarafta bulunan yönetici olarak çalıştır tuşuna tıklıyoruz.

Ondan sonra açılacak yere DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth kodunu kopyalayıp yapıştırın. Yapıştırdıktan sonra Enter a basın. Enter a bastıktan sonra birtakım şeyler yüklenecek. %100 olana kadar bekleyin. İşlem tamamlandıktan sonra aynı şekilde sfc /scannow kodu kopyalayıp yapıştırın. Bu işlem de aynı şekilde %100 olana kadar bekleyin. Bu işlem de tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Eğer bu da olmazsa geriye son yöntem kalıyor.

Yöntem 3: Windows Update Assistant

Son yöntemde ise Windows Update Assistant ı indireceğiz. Windows Update Assistant ı Tıkla ya basarak o siteden Hemen Güncelleştirin kısmından indirebilirsiniz. Hemen Güncelleştirin kısmına tıkladıktan sonra bir araç inecek ve bu aracı çalıştıracaksınız. Güncelleme uzun sürebiliyor tabi ama kesinlikle güncelliyor.

Okuduğunuz için Teşekkürler. Önceki yazımıza gitmek için Tıkla ya basabilir, diğer yazılarımıza da bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir